Suç işleyen Suriyeliler sınır dışı edilecek!

Suç işleyen Suriyeliler sınır dışı edilecek! MKYK toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşın şikayetinin göz önünde bulundurulacağını ve yeni düzenlemeler yapılacağını belirtti.

Suç işleyen Suriyeliler sınır dışı edilecek!

Geçtiğimiz günlerde Rusya’dan alınan S-400 hava savunma sistemleri ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu alışverişle ilgili bir süre daha ABD’den tepki geleceğini belirtti. Bu tepkilere karşın Türkiye’nin çizgisini ve tavrını bozmayacağını açıkladı.

Önceki akşam yapılan MKYK toplantısında bugünlerde gündemde olan S-400’ler, Suriye meselesi ve ekonominin nereye yönleneceği hakkında konular vardı. Bu durumlar hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise S-400 füzeleri hakkında ABD’nin yüksek perdeden konuşmasına rağmen belirli bir süre sonra ilişkilerinin normalleşeceğini söyledi. S-400 konusunda gayet net ve emin olduklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 zirvesinde de gerekli konuşmayı ABD Başkanı Trump ile de yaptığını açıkladı.

Suçluya Sınır Dışı

Toplantıda S-400 dışında, İstanbul seçimleri de bir süre yer aldı. Suriyeliler ile ilgili bazı sıkıntılar olduğunu ve bu konuda vatandaştan şikayet aldıklarını belirten milletvekilleri, bu konu hakkında yeni bir politika izlemeleri gerektiklerinin belirtti. Suriyeliler hakkında bunun üzerine açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’ Biz Suriyelilere kapılarımızı açmak zorundaydık. Görmezden gelemezdik. Onlara sahip çıktık. Bizim başımıza da gelebilirdi. O zaman bize kim yardım edecekti, kim sahip çıkacaktı? Ama bu konuda yeni adımlarımız olacak. Ülkelerine dönmelerini teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri kesinlikle sınır dışı edeceğiz. Ayrıca Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı alınmasını öngörüyoruz. ’’ diyerek Suriyeliler hakkında yeni çalışmaların olacağı sinyalini verdi.

Tek Hane Enflasyon

Faiz politikası hakkında önemli değişiklikler geleceğini aktaran Cumhurbaşkanı, ‘’ Ekonomide birçok olumsuzluğun nedeninin faizin yüksekliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Merkez Bankası Başkanı'nın görevden alınması da buna dayanıyor. Yüksek faiz beraberinde yüksek enflasyonu getirdi. Önümüzdeki süreçte faizlerin düştüğünü göreceksiniz. Faizlerin düşmesi ile birlikte tek haneli enflasyonu da göreceğiz. Yıl sonuna doğru aldığımız tedbirlerin olumlu etkisi görülecek. Halka yansıması olacak. 2020'den itibaren de sıçrama dönemine gireceğiz. ‘’ açıklamalarında bulunarak Merkez Bankasındaki değişimden sonra, faiz politikasında da önemli değişiklikler olacağının sinyalini verdi.

Soylu: DEAŞ’ta Hareketlenme Var

MKYK toplantısının sonlarına doğru İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun DEAŞ ve yurt içinde uygulanacak operasyonlarla ilgili açıklama yaptığı öğrenildi. DEAŞ terör örgütünün tekrardan faaliyetlerine başladığını söyleyen Soylu, gereken tedbirlerin alındığını ve operasyonların başlatılacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 15:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler