Suriyeliler ülkelerine ne zaman dönecekler? Azez'de hazırlıklar başladı!

Suriyeli mültecilerin ülkelerine dönmeleri için Azez’de hazırlıklar başladı. Suriyeliler ülkelerine ne zaman dönecek? Türk müteahhitler bölgedeki inşaat çalışmalarına hız verdi ve bu inşaatların tamamlanmasının ardından Suriyeli vatandaşlar Azez’e dönebilecek.

Suriyeliler ülkelerine ne zaman dönecekler? Azez'de hazırlıklar başladı!

Suriye’nin Azez kentinde binlerce Suriyeli vatandaşın dönüşü için hazırlıklar başladı. Türk müteahhitlerin yapmaya başladığı inşaatlar tamamlandığı zaman binlerce Suriyeli mülteci evlerine dönecek.

24 Ağustos 2016 tarihinde başlayan Fırat Kalkanı harekatı ile terör örgütü DEAŞ’tan temizlenen Suriye’nin Azez kentinde hayat normale dönmeye başlarken, ticari hayat da canlanmaya başladı. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan bölge halkı Türkiye’nin bölgeye istikrar ve huzur getirmesinin ardından eski hayatlarına dönebilecek.

Suriyeli Vatandaşlar İçin Dönüş Kapısı Açılacak

Azez’den ülkemize göç etmek zorunda kalan binlerce Suriyeli vatandaş için Türk müteahhitlerin çalışmaları sürüyor. İnşaatların tamamlanmasının ardından ülkemizde yaşamak zorunda kalan binlerce Suriyeli ülkesine dönüş yapabilecek.

Azez şehrinde yaşayan Türkmen Mustafa Ömeroğlu Türkiye’ye teşekkürlerini sunarak, “Türkiye'nin bölgeye girmesinin ardından bölgede hayat normale dönmeye başladı. Yol çalışmaları alt yapı üst yapı ve inşaatlar durmadan devam ediyor. Bu inşaatlar ve alt yapı çalışmaları bittikten sonra Türkiye'deki Suriyelilerin çoğu tekrar buraya dönecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler