Tarım Bakanlığı 3900 Memur Alımında Sözlü Mülakat Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı’na 5 bin personel alımı yapılacağı açıklanmıştı ve alımların kadro sayıları aktarıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yapacağı 5 bin personel alımı içerisindeki 3900 memur alımında sözlü mülakat yapılacak. Alımların 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

Tarım Bakanlığı 3900 Memur Alımında Sözlü Mülakat Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapacağını geçtiğimiz haftalarda duyurmuştu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kurum bünyesinde 5 bin kamu personeli alımı yapılacağını açıklamıştı. Pakdemirli’nin açıklamalarına göre 5 bin personel alımının kadro dağılımı şu şekilde olacak: 1200 mühendis, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur ve 300 şoför alımı yapılacak.

Bakan Pakdemirli açıklamalarının devamında bu konu ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı işe görüşme gerçekleştirdiklerini ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kendilerine 5 bin kadro tahsis ettiğini açıklamıştı. Pakdemirli’den gelen açıklamalara göre alımlar KPSS puanları gözetilerek yapılacak.

Orman Genel Müdürlüğü’nden Personel Alımı Hakkında Açıklama Geldi

Bakan Bekir Pakdemirli’nin bu açıklamaları sonrasında Orman Genel Müdürlüğü bir açıklama yayımladı ve 5 bin kamu personeli alımının nasıl gerçekleşeceğini adaylara anlattı. Açıklamada 5 bin personel alımı çalışmalarına devam edildiği ve alımlar dahilinde 1200 mühendis, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur ve 300 şoför alımı yapılacağı ifade edildi. Alımlar açıktan atama iznin çıkarılmasının hemen sonra hemen yapılacak.

Orman mühendisi, oran muhafaza memuru alımları yürürlükte olan mevzuata uygun olarak 2018 KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylar arasından yapılacak. Memur ve şoför alımları ise yine 2018 KPSS puanlarına göre yapılacak ve yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacak.

Bu alımların 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

3900 Alım KPSS ve Mülakat İle Yapılacak

Açıklamada memur ve şoför kadrolarına yapılan alımlarda KPSS tercihleri ile atama yapılacağı açıklanırken, geriye kalan 3900 kadroya ise KPSS ve mülakat sistemiyle alım yapılacağı ifade edildi.

Başvuru Yapacak Adaylar Mülakatlarda Torpil İstemiyor

Yaklaşık 2 senedir atma bekleyen adaylar, alım sayısının az olmasından yakınıyor. 20 bin kadar alım bekleyen adaylar 5 bin alımın açıklanmasının ardından oldukça üzüldü. Adaylar mülakatlarda torpil konusunun olmamasını ve liyakat sahibi kişilerin alımlarının yapılmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 18:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlyas keder
İlyas keder - 1 yıl Önce

Sözlü mülakat istemiyoruz kpss puanına göre alınsın


Popüler Haberler