Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı için Başvurular Hangi Tarihte Yapılacak? OGM'ye 1200 Mühendis Kadrosu Açıldı!

Ülkemizde birçok bakanlığa personel alımları devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin personel alımı ne zaman yapılacak? Orman Genel Müdürlüğü 1200 mühendis alımı yapacak. İşte alımların ne zaman yapılacağı hakkında detaylı bilgiler...

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı için Başvurular Hangi Tarihte Yapılacak? OGM'ye 1200 Mühendis Kadrosu Açıldı!

Ülkemizde yeni istihdam alanları açılmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli yaptığı açıklamada 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 bin personel alımı gerçekleştireceklerini açıklamıştı. 13 Nisan 2019 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete'ye göre de Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 1200 mühendis kadrosu açıldığı duyurulmuştu. Bu ilanların ardından bu kadrolar için alımların ne zaman yapılacağı konusunda personel alım ilanlarının ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den müjdeli haber geldi. Memur olmayı düşünen vatandaşlar bu habere çok sevinecek. Tarım ve Orman Genel Müdürlükleri bünyesine memur personel alımı yapılacağını müjdeleyen Pakdemirli, ''Orman mühendisi, orman muhafaz memuru, düz memur ve şöför kadroları için toplam 5 bin personel alımı yapacağız'' dedi. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımında son gelişmeler... 

Her geçen gün yeni istihdam alanlarının açıldığı ülkemizde vatandaşlarımızın işsizliğine de çözümler bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli yaptığı açıklamada 5 Bin yeni personel alımının yapılacağını söyledi. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü bünyesine de 1200 personel alımının yapılacağını duyuran Pakdemirli, yakın zamanda personel alımlarının yapılacağını da söyledi.

İşte o ilan...

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli geçtiğimiz günlerde twitter hesabından yaptığı açıklamayla, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 5 bin personel kadrosu açıldığını belirtti. Türkiye genelinde büyük bir personel alımı yapacağını söyleyen Pakdemirli, bu kadro sayesinde istihdamı da artıracaklarını söyledi.

İşte Bakan Pakdemirli'nin attığı tweet

Atama bekleyen kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Orman Genel Müdürlüğü'müzde istihdam edilmek üzere; 1200 Orman Mühendisi 2700 Orman Muhafaza Memuru 800 Memur 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 Bin personel alımı yapıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Uzun süredir böyle bir kadro açılması için çalıştıklarını dile getiren Pakdemirli, "Norm kadro çalışmalarını orman tarafında henüz bitirdik." ifadesini kullanan Pakdemirli, şöyle devam etti: "Bununla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile konuştuk. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından bize 5 bin kadro tahsis edildi. Bin 200 orman mühendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere 5 bin personel alımı yapacağız. Alınacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Tabii KPSS puanlarına göre alınacak. Diğer meslek mensuplarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde ihtiyaç oldukça kadrolar tahsis edilecek. Biz de gerekli açıklamaları yapacağız."

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmek için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı'ndan talepte bulundukları ifade edildi. Talebe göre 10 bin 551 sözleşmeli personel alımı için istekte bulundular.

Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Tarım ve Orman bakanlığına personel alımı olup olmayacağını Bakan Pakdemirli'ye sordu. 

Bakanlıktan 6 Şubat tarihi itibariyle verilen cevapta, Bakanlığın personel ihtiyaçlarının ÖSYM aracılığıyla karşılandığına dikkat çekilerek, 10 bin 551 sözleşmeli personel pozisyonuna atama yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığından talepte bulunulmuştur, denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 15:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler