Tarım ve Orman Bakanlığına 5 Bin Personel Alınacak Duyuru Yayımlandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı yeni personel alımı ile ilgili bir duyuru yayımladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre, 5 bin personel alımı yapılacak. 5 bin personel alımı ile ilgili süreç bakanlığın resmi internet sitesinden takip edilebilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığına 5 Bin Personel Alınacak Duyuru Yayımlandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ile alakalı yeni bir duyuru yayımladı ve Bakanlık kapsamında 5 bin personel alımı yapılacağı açıklandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin personel alımı yapılacağını açıklamasının ardından, bakanlığın resmi intenet adresinden 5 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Bakan Pakdemirli, 1200 orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere, toplamda 5 bin kişinin istihdam edileceğini söylemişti. Alımlarda KPSS puanı şartı aranacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Gelen Personel Alımı Duyurusu

Bakanlığın resmi intenet sitesinden yapılan duyuruda, kurum içi personel ihtiyacının karşılanması amacıyla 5 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi.

5 bin personel alımında;

-1200 mühendis,

-2700 orman muhafaza memuru,

-800 memur ve

-300 şoför alımı yapılacağı belirtildi.

Orman mühendisi, orman muhafaza memuru alımları şu andaki mevzuata uygun olacak şekilde 2018 KPSS puanları ve uygulaması sınav sonucuna göre yapılacak. Ayrıca memur ve şoför alımlarında da 2018 yılı KPSS puanları göz önünde bulundurulacak.

5 bin personel alımının bu yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Personel alımları bakanlığın intenet sitesinden ve mobil uygulamadan takip edilebilecek.

Personel Alımları ile İlgili Anlık Haberler İçin Uygulamalarımızı Yükleyin

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter sayfamız için TIKLAYINIZ

Youtube kanalımıza abone olmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Haberport.com

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2019, 16:56

YORUM EKLE