Taşeron İşçi Haklarında Flaş Gelişmeler! Taşeron İşçi Son Dakika Gelişmesi

Yüksek Hakem Kurulu tarafından yayınlanan ve 31 Ekim 2020'ye kadar geçerli taşeron işçi haklarında flaş gelişmeler yaşandı. Taşeron işçi son dakika gelişmesi kapsamında işçiler açık pozisyonlara terfi etme hakkına sahip olacak.

Taşeron İşçi Haklarında Flaş Gelişmeler! Taşeron İşçi Son Dakika Gelişmesi

Yüksek Hakem Kurulu’nun, taşeron haklarının iyileştirilmesi ile ilgili 31 Ekim 2020’ye kadar geçerli toplu iş sözleşmesi hakkında hükümler duyuruldu. Temizlik görevlisi olarak çalışan üniversite mezunları, kamu kurum veya kuruluşları bünyesinde ihtiyaç dahilinde farklı pozisyonlarda görev alabilecek. Yeni hükümler kapsamında 2 yıllık maaş zamlarına ilişkin detaylar ve yardımlarla ilgili ek ücretlendirmeler ortaya çıktı.

850 bin Taşeron İşçiye İstihdam Olanağı Açıldı

850 bin işçi yapılan düzenlemeler kapsamında mevcut kurumlarında istihdam edilme olanağı buldular. Sözleşme tediye ödemeleri dahil olmak üzere sosyal ödemelerde iyileştirme yapılmasına karar verildi. Sendikaların da harekete geçtiği bu çalışmalar kapsamında, şimdilerde ise öğrenim durumu değişen işçiye terfi fırsatı sağlanması konuşuluyor.

Bir anlamda taşeron işçinin terfi edilmesinin önü açılacak ve ön lisans mezunları açık pozisyonlara bağlı olarak terfi edecek. Aynı zamanda bireylere yeni sosyal imkanlar tanınacak ve fırsatlar artırılacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 12:33

YORUM EKLE