Tatil izin belgesi nedir? Tatil izin belgesi nereden, nasıl alınır?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Koronavirüs sürecinde tatile gitmek isteyenler için tatil izin belgesinin alınması gerekeceğini duyurdu. Tatil izin belgesi nedir, tatil izin belgesi nereden, nasıl alınır diye soranlar için işte, detaylar…

Tatil izin belgesi nedir? Tatil izin belgesi nereden, nasıl alınır?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Koronavirüs salgını süresi boyunca turizm sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ersoy, Koronavirüs sürecinde tatile gitmek isteyenler için "tatil izin belgesi" hazırlandığını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tatile gitmek isteyenlerin tatil izin belgesi alması gerektiğini ifade etti.  Ersoy, hedeflerinin Haziran ayı ortasından itibaren aşamalı olarak hava trafiğini açmak ve temmuz ayı içinde de yoğunluğunu artırmak olduklarını söyleyerek Bayramdan sonra İstanbul'dan çıkışlar için tatile özel izin belgesi oluşturulacağını dile getirdi.  

İç ve dış turizmin yeniden canlanması için öncelikli olarak havayolu trafiğinin açılması gerektiğini söyleyen Bakan Ersoy, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun beraber hazırladığı Sağlık Sertifikasyon Programlarının tüm dünyaya önek olduğunu ve Dış İşleri Bakanlığıyla  yürütülen Uluslararası Turizm Diplomasisi sayesinde mevkidaşlarla mektuplaştıklarını ifade etti. Ersoy, Ramazan Bayramı’ndan sonra İstanbul çıkışları için tatil amaçlı özel izin belgesi oluşturulacağını ve bu belgenin Haziran ayı başıyla kullanıma geçeceğini bildirdi.  

Sosyal mesafeye dikkat edildiği sürece sorun yok

Bakan Ersoy, restoranlar ile ilgili düzenlemenin yayınlandığını söyleyerek restoran açılışlarında sosyal mesafe kurallarının çok önemli olduğunu ve 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralına uyulduğu sürece sorun yaşanmayacağını söyledi. Ersoy, açılan işletmelerde özellikle split klimaların veya klima sistemlerinin değiştirilmesi veyahut da klimaların çalıştırılmamasıyla önlem alınabileceğini belirtti.

 

 

En kritik haberlerin bildirimleri her an telefonunda! Mobil uygulamamızı hemen indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Şimdi Google News uygulamasında Haberport’u takip etmeye başla, tüm gelişmeleri anında yakala! >>> Haberport Google Haberlere Abone ol!

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 11:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler