TBMM'de Terör Eylemi Girişimi Güvenlik Görevlileri Tarafından Etkisiz Hale Getirildi

Bugün saat 15.00 sıralarında TBMM'de DHKP/C terör örgütüyle bağlantısı olduğu öğrenilen iki terörist terör eylemi girişiminde bulundu. Yakalanan teröristlerin üstleri arandığında bomba düzeneği süsü verilmiş cisimler bulundu. Yakalanan teröristlerin hakkında daha önce de terör örgütü propagandası yapma suçlarından dava bulunmakta.

TBMM'de Terör Eylemi Girişimi Güvenlik Görevlileri Tarafından Etkisiz Hale Getirildi

TBMM’de Terör Eylemi Girişimi

Bugün saat 15.00 sularında TBMM’ye gelerek bir vekili ziyaret etmek istediklerini söyleyen iki şahıs Meclis çalışanını rehin almaya çalışırken güvenlik görevlileri tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Bugün CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret etmek istediklerini söyleyerek Meclis’e gelen biri kadın biri erkek iki kişi Meclis çalışanını TBMM Ziyaretçi Kabul Salonu’nda rehin almak istediler. Güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu iki terörist de yakalanıp etkisiz hale getirildi.

Yakalanan teröristlerin üstleri arandığında bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici alet bantlanmış kurşun kalem bulundu. DHKP/C terör örgütü ile bağlantıları bulunan şahıslardan M.Z hakkında terör örgütü propagandası yapmak,kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet ve hakaret suçundan 5 adet açık ceza davası dosyası bulunduğu açıklandı.

Yakalanan diğer terörist E.Y hakkında Terör Örgütü Adına Eylem ve Faaliyetlerde Bulunmak suçundan cezaevinde bir süre tutuklu kaldığı, silahlı terör örgütüne üye olmak,terör örgütü propagandası yapmak,görevi yaptırmamak için direnme,kamu malına zarar verme,kanuna aykırı toplantı ve yürüyüş kanununa muhalefet suçlarından 13 adet açık ceza davası dosyası bulunduğu  açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 23:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler