TCDD İŞKUR Aracılığı ile 188 Personel Alımı Yapacak! 2019 TCDD İş ilanları İşçi Alımı Başvuru Şartları ve Detayları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Türkiye’nin çeşitli yerlerinde demiryolu bakım onarıcısı işçi alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen bu duyuruda İŞKUR 188 personel alımı yapılacağı ve başvuru şartları yayınlandı. Bu duyurulara haberimizde yer verdik

TCDD İŞKUR Aracılığı ile 188 Personel Alımı Yapacak! 2019 TCDD İş ilanları İşçi Alımı Başvuru Şartları ve Detayları

TCDD İşçi Alımı Hakkında Tüm Detaylar

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Türkiye’nin çeşitli yerlerinde demiryolu bakım onarıcısı işçi alımı yapacağını İŞKUR üzerinden  duyurdu. Yayınlanan bu duyuruda 188 personel alımının yapılacağı belirtildi. Yapılacak olan alımlara başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Peki TCDD işçi alımı başvuruları ne zaman ? Genel başvuru şartları nelerdir ? İşte TCDD işçi alımı hakkında tüm detaylar…

TCDD İŞÇİ-PERSONEL ALIMI İŞ İLANLARI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE 

A)Genel Hususlar :

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr intenet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun intenet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun intenet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır

B) Özel  Hususlar :

Çalışma Yeri: TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ/Amasya 414 Yol Bakım Şefliği

Demiryolu hattı bakım onarımcısı olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan, TCDD web sitesinde (//www.tcdd.gov.tr/) yer alan görev tanımını okuması ve çalışacağı işyerini görmesi kendi açısından faydalı olacaktır.

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerimizden sadece birine müracaat edebilecektir.

Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır.

Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır.

Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir.

İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebi için İŞKUR’dan gönderilen listede bulunan aday sayısının talebin 4 katı veya altında olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılmayacaktır.

İŞKUR’da bildirilen nihai listede bulunan aday sayısının işgücü talebinin 4 katından fazla olması durumunda, sözlü sınavına katılacak asıl adaylar ile aynı sayıda yedek aday noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir.

Noter huzurunda yapılan kura çekiminde sözlü sınavına katılmaya hak kazanan asıl adaylar ile aynı sayıda yedek adayın,  İŞKUR ilanında belirtilen şartları taşıyıp, taşımadıklarının tespiti için aşağıda belirtilen belgeler ile TCDD web sitesi (//www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde yayımlanan İş Talep Bilgi Formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurup, resimli olarak evrak teslim tarihinde teslim etmesi gerekmektedir.

İlan edilen işgücü talebi ile ilgili evrak teslim tarihi/yeri, noter huzurunda yapılacak kura çekiliş tarihi, sözlü sınav tarihi, sözlü sınav sonucu ve işgücü talebi ile ilgili tüm duyurular intenet sitemizde (//www.tcdd.gov.tr/) duyurular bölümünde yayımlanacaktır.

Yapılacak sözlü sınavda adaylar sınav kurul üyelerince; özgüvenlerinin 10 puan, yazılı iletişimlerinin 10 puan, sözlü iletişimlerinin 10 puan, gözlem-stres-problem çözme konularındaki yetenekleri 20 puan olmak üzere beceri alanında 50 puan üzerinden, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili her soru 10 puan üzerinden değerlendirilecektir. Mesleki terim 1 soru, mesleki yapı malzemeleri 2 soru ve teknik konulardan 2 soru olmak üzere mesleki alanda 50 puan, toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Adayın başarı puanı sözlü sınavında almış olduğu puandır. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle talep edilen işçi sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:00

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet can
Mehmet can - 1 yıl Önce

Tirende ahcilik yapmak istiyirun

Melahat Alıcı
Melahat Alıcı - 1 yıl Önce

İş arıyorum

Musa
Musa - 10 ay Önce

Kendime güvenim sonsuz amirlerimin bana verdiği işi sonuna kadar yapmaya çalisirim ve çalışma


Popüler Haberler