Tek Tip Askerlik Çalışması Yapıldığı Açıklandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tek tip askerlik konusunda 2-3 aydan beri çalışma yürütüldüğünü açıkladı. Akar, bedelli askerliğin artık gündemden çıkarılacağını duyurdu.

Tek Tip Askerlik Çalışması Yapıldığı Açıklandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemiyle ilgili çalışmalarla ilgilenildiğini paylaştı. Çalışmaların yoğun bir tempoyla sürdürüldüğünün altını çizen Akar, kısa süre içerisinde bu durumun çözüme kavuşturulacağını kaydetti. Şuanda askerlik konusunda pek çok tartışmanın yer aldığının altını çizen Akar döviz, bedelli, rütbe konusundaki bütün tartışmalara son verileceğini vurguladı.

Uzman erbaşlara orduevi statüsünde tesis kazandırabilmek adına çalıştığını hatırlatan Akar, çalışmaların bakanlıkları da ilgilendirdiğini belirtti. Tarım ve hayvancılığın Türk ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Bakan, askerlik konusunda üniversite eğitimi alanlara göndermede bulundu.

Suriye’nin Kuzeyinde Terör Koridoruna İzin Vermeyeceğiz

Türkiye’nin köşeli bir ülke olduğundan bahseden Akar, Suriye’nin kuzeyindeki bir terör koridoruna müsaade edilmeyeceğini paylaştı. Türkiye’nin Irak’ın siyasi bütünlüğünden yana olduğunu konuşan Bakan, DEAŞ tehlikesinin büyüdüğünü savundu. DEAŞ’ın etkisiz hale getirilebilmesi için 2014 yılından beri çalışma yürütüldüğünü hatırlatan Akar, ABD’nin tavırlarını eleştirdi.

ABD’nin terör örgütlerine karşı mücadele verdiği sözleri tutmadığını telaffuz eden Akar, ABD ile planların hayata geçmesini talep etti. İdlib konusunun da önemine vurgu yapan Bakan, meselenin Türkiye’nin güvenliği olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 17:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tek  tip  yasa  en kısa  zamanda  yürürlüğe   girer  işallah
Tek tip yasa en kısa zamanda yürürlüğe girer işallah - 5 ay Önce

İyi akşamlar neden hala bu yasa yürülüyine girmiyor bütün asker ayleri olarak hem bu yasa olaylansın lütfen rica ediyorum enkısa zamanda onlara kavuşmayı bekliyoruz

Bilal
Bilal - 5 ay Önce

Hadi artık

gungor
gungor - 5 ay Önce

askerde olanlar faydalanicakmi tek tip askerlikte