Teneffüs süreleri uzatıldı! Meb'den köklü değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda ilkokul ve ortaokullarda teneffüs süreleri uzatıldı. Yeni eğitim öğretim yılında teneffüs süreleri nasıl olacak

Teneffüs süreleri uzatıldı! Meb'den köklü değişiklik

İlkokul ve ortaokullarda teneffüs süreleri uzatıldı. Teneffüs süreleri ne kadar oldu? Öğrenciler kaç dakika teneffüs yapacak?  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin teneffüs süreleri uzatıldı.

MEB, bugün aldığı karar doğrultusunda ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin teneffüs sürelerini 10 dakikadan 15 dakikaya çıkardı.

Ara tatiller ve okula başlama yaşıyla ilgili yapılan düzenlemelerle birlikte, teneffüs süresi de uzatıldı. ‘’Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’’ çerçevesinde düzenlemesi yapılan ilk ve ortaokul öğrencilerinin teneffüs süreleri 5 dakika daha artırıldı ve 15 dakika oldu. İkili eğitim yapan okullarda ise en az 10 dakika teneffüs süresi olacak.

Ayrıca okula başlama yaşında da değişiklikler yapıldı. Artık 96 ayını dolduran her çocuk ilkokula başlayabilecek. Anaokuluna 36-66 aylık çocuklar alınırken yeni düzenlemeyle 36-68 aylık çocuklar alınacak. Ana sınıfı başlama yaşı ise 48-66 ay ile sınırlıyken, 57-68 aya çıkarıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 12:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler