Teşvik Sorgulama Ekranı Ne İşe Yarar? SGK Teşvik Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu, potansiyel teşvik sorgulama ekranı ile sigortalı çalışanın işe girdiği ve çıktığı saatlerin, kart ve prim durumlarının incelenebilmesini sağlamaktadır. Aynı adres ile işe girmeden önce sağlanan alternatif teşvik olanakları da görüntülenebilmektedir.

Teşvik Sorgulama Ekranı Ne İşe Yarar? SGK Teşvik Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu’na giriş yaparak potansiyel teşvik sorgulama ekranıyla online mecra üzerinden teşvik durumunuzu öğrenebilirsiniz. Üstelik işveren ve sigortalı personel aynı sayfayla durumlarını sorgulayabilmektedir. SGK’nın yapmış olduğu açıklamada, işveren ve sigortalıların hangi teşviklerden yararlanabileceğine yer verildi ve bu sorunun yanıtına e-ortam üzerinden erişim sağlanabilmektedir.

Teşvik Sorgulama Ekranı Ne İşe Yarar?

Teşvik sorgulama ekranı sayesinde çalışan birey, hangi prim teşviklerinden yararlanabileceğini ve hizmet ağını kontrol edebilmektedir.

Teşvik Bilgileri Nasıl Öğrenilir?

SGK potansiyel teşvik sorgulama hizmetinden yararlanmak için SGK’ya giriş yapmanız gerekmektedir. SGK bilgilerinin görüntülenebildiği bu ekran ile işyeri ve sigortalı çalışanın, çalışanların işe giriş ve çıkış durumları, kart ve prim rakamlarına erişilebilmektedir. https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi adresine giriş yaparak belirtilen bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Aynı sayfa üzerinden işe alım öncesinde SGK’nın sağladığı teşvik olanaklarını inceleyebilirsiniz. Üstelik aylık sigortalı personel sayısı da görüntülenebilir ve toplam çalışan rakamlarını gözlemleyebilirsiniz. Bununla birlikte aynı sayfadan geçmiş dönemde bulunan bütün borçlarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi Ek Bilgilere Erişim Sağlanabilir?

Borç teşviki sorgulama ile 6736 ve 7020 yapılandırma planı görüntülenebilmekte. Sistemde plana alınmış borçlar incelenebilir, özel inşaat dosyaları için hazırlanan bilgilerin çıktısı alınabilmektedir. Tamamen ücretsiz ve güvenli olarak verilen bu hizmetten 7-24 faydalanılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 17:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler