THY İGA Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nedir? - İstanbul Havalimanı 2019 THY İGA Personel Alım İş İlanları

Türk Hava Yolları İGA personel alımı yapacak. Peki THY İGA personel alımı başvuru şartları neler? İstanbul Havalimanı THY İGA alımları ne zaman yapılacak? sorularını sizler için cevapladık. İşte detaylar...

THY İGA Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nedir? - İstanbul Havalimanı 2019 THY İGA Personel Alım İş İlanları

Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı, yoğun bir mesainin ardından faaliyete geçti. Bu devasa proje en başta 100 bin kişiye istihdam kapısı olurken, tam olarak faaliyete geçtiğinde 225 bin kişiye istihdam sağlamış olacak. Hala personel ihtiyacı giderilmiş değil. Binlerce personel alımı yapılıyor. Kariyer ve iş sitelerinde İstanbul Havalimanı personel alımları artıyor. THY İGA alım ilanları ve THY 8 bin personel alım başvuruları başladı.

Dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyan İstanbul Havalimanı Türkiye'nin göz bebeği oldu. Şimdiden personel alım ilanları patladı gitti. Birçok mağaza havalimanında yer aldı ve burada çalıştıracak eleman arıyorlar. Birçok iş sitesinde İstanbul Havalimanı ile alakalı personel alım duyuruları dikkat çekiyor. Çünkü acil personel ihtiyacı var. Özellikle havalimanında bulunan mağazalarda personel ihtiyacı varken THY de personel alım ilanına çıktı. Türk Hava Yollar 2019 İstanbul Havalimanı İGA alımları için ilan yayınladı. Ayrıca 8 bin personel alımı yapacak olan THY'nin başvuru şartlarını da araştırıyoruz. Sitemizi takip ederek son dakika gelişmelerini öğrenebilirsiniz. İşte alımlarla ilgili detaylar...

İSTANBUL HAVALİMANI 225 BİN KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK

Dünyanın en büyük taşınma işlemi sonrasında yeni havalimanı için personel ihtiyacı ortaya çıktı. Bu yüzden havalimanında mağazası olan her firma personel alım ilanları yayınlıyor. Şimdiden birçok web sitesinde ilanlar yayınlanmaya başlandı. Özellikle büyük ve küçük ölçekli firmaların işçi alımları sürüyor. Şu an tam kapasite çalışmayan havalimanında 100 bin personel ihtiyacı var. Tam kapasite ile çalışması halinde 225 bin personel alınmış olacak.

EN ÇOK MAĞAZA ÇALIŞANI ARANIYOR

Yeni havalimanında en çok ön plana çıkacak sektör ise hizmet sektörü. En çok personel ihtiyacı olanlar ise mağazalarda yiyecek ve içecek üzerine çalışan personeller olacak. Bunlardan ayrı olarak havayolu şirketleri de personel ihtiyacı duyuyor. Hem pilot hem de kabin personeli arayan havayolu firmaları şimdiden alım ilanları duyurusu yapmaya başladı.

THY YENİ PERSONEL ALACAK

Türk Hava Yolları ülkemizin en büyük şirketlerinden biridir. Dünyanın en çok noktasına uçuş yapan havayolu firmasıdır. Yeni havalimanıyla birlikte uçak kapasitesini artıracak olan THY, iştiraklerine de eleman alımı yapacak. Aynı zamanda uçacağı yer sayısını da artıracak olan THY, şimdiden personel alım ilanları yapmaya başladı.THY'nin DO & CO ile ortak kuruluşu olan ikram şirketi Turkish DO&CO'nun da personel ilanları dikkat çekiyor.THY'nin uçaklarının yanı sıra İstanbul Havalimanı'ndaki Lounge'larına da ikram veren şirketin yeni 24 iş ilanı yer alıyor.

THY 8 BİN PERSONEL ALIMI

Türk Hava Yolları yeni havalimanı için 8 bin kadar personel alacak. Başvurmak isteyenler Linkedin veya kariyer siteleri üzerinden CV hazırlayarak başvuru yapabilecekler. Tabi başvuru için bazı şartlar vardır.

THY YENİ HAVALİMANI PERSONEL ALIM ŞARTLARI

THY yeni havalimanına personel alımı yapacak. Alımlar için yayınlanan ilanlarda adaylardan bazı şartlar istenmektedir. Bu şartlar aşağıdaki gibidir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Aktif Sorumluluk ve inisiyatif alabilen,
 • 01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak (Pozisyonlara göre değişebiliyor),
 • İyi derecede İngilizce bilmek,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
 • Adli sicil kaydı bulunmamak,
 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,
 • Analitik düşünebilme ve analiz edebilmek,
 • Vardiyalı çalışmaya yatkın olmak

gibi şartlar aranmaktadır. Şartlar başvuru yapacağınız alana göre değişiklikler gösterebilir.

İSTANBUL HAVALİMANI PERSONEL ALIMLARI

Yapılan açıklamalara göre şu an inşaat çalışanlarıyla birlikte 31 bin kişinin çalıştığı İstanbul Havalimanının ekonomiye ve istihdama katkısı çok büyük. Havalimanının kapasitesi arttıkça personel alımı da artacak. Kadın ve erkeklerden oluşan 3.500 kişilik dev bir güvenlik ekibi kurulacak. Bunlar karada ve havada çalışabilecek personel olması gerekmektedir. İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ çatısı altında güvenlik görevlisi olabilmek için aranan özelliklerin başında, 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip, tercihen 35 yaşından gün almamış ve vardiyalı çalışabilme şartları geliyor..

İGA PERSONEL ALIMLARI

İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışacak olan adaylardan bazı şartlar istenmektedir. Bu şartlar;

 • 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak
 • Vardiyalı çalışabilmek
 • Askerlik hizmetini tamamlamış veya tecilli,
 • Diksiyonu düzgün ve sözlü iletişim kabiliyeti yüksek kadın ve erkek adaylar,

kariyer platformları ve İGA irtibat ofislerinden iş başvurusu yapabileceksiniz. Başvurular 30 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek.

İGA Güvenlik Görevlisi Genel Alım Şartları

 • 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip,
 • Tercihen Sivil Havacılık (SHT 17.2) Sertifikası olan,
 • Tercihen 35 yaşını geçmemiş,
 • Boy kilo orantısı,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
 • Diksiyonu düzgün,
 • Sözlü iletişim kabiliyeti yüksek,
 • 8 saat vardiyalı çalışabilecek,

İGA'dan yapılan duyuruya göre;

Kadın & Erkek Güvenlik Görevlisi Adayları:

Dünyanın en büyük projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda görevlendirilmek üzere,İGA Güvenlik Hizmetleri bünyesinde istihdam edilecek, 25 yıllık görev süremizde bizimle çalışacak takım arkadaşları aramaktayız.

Dolgun ücret + Yemek+ Servis (geniş servis ağı + SGK

Kadın ve Erkek Güvenlik Görevlilerimiz için ücretsiz 4'er kişilik lojman imkânımız ve sosyal alanlarımız bulunmaktadır. İGA güvenlik görevlisi başvuruları 29 Kasım 2018'de sona erecektir. İGA başvrularına kurumun intenet sitesi üzerinden veya kariyer üzerinden başvurulmaktadır.

İGA NEDİR?

İGA, İstanbul Havalimani projesiyle hayata geçti. 3 Mayıs 2013'te Cengiz-MAPA-Limak-Kolin-Kalyon Ortak Girişim Grubu'nun İstanbul Havalimanı ihalesini almasıyla oluşan İGA, buradaki inşaatın gelişimini ve 25 yıl boyunca işletmesini sağlamak amacıyla kuruldu. 

Bu şirketlerin İstanbul Havalimanı'ndaki toplam hisse oranları her birinin %20 olarak belirlendi. İnşaat, turizm, enerji, madencilik, liman ve havalimanı alanında beraber hareket eden bu şirketlerin daha önce de birçok büyük projeyi yaptıkları biliniyordu. Yaptıkları projelere bakacak olursak;

 • İstanbul Sabiha Gökçen (Türkiye)
 • Priştina (Kosova)
 • Kahire Terminal 2 (Mısır)
 • Bakü Heydar Aliyev (Azerbaycan)
 • Hawler – Erbil (Kuzey Irak)
 • Duhok (Kuzey Irak)
 • Ordu-Giresun (Türkiye)
 • Buna ek olarak konsorsiyum üyelerinden Limak Holding'in İstanbul Sabiha Gökçen (Türkiye) ve Priştina (Kosova) havalimanlarını işletme tecrübesi bulunmaktadır.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 14:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enes cubu
Enes cubu - 2 ay Önce

Us ariyurum

Sefa tali
Sefa tali - 1 ay Önce

İş arıyorum

Popüler Haberler