THY Personel Alımı Ne Zaman Başlayacak? THY 8 Bin Personel Alımı İlan Tarihi Ve Başvuru Şartları

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanının duyurduğu 8 bin personel alımı başvuru şartları belli oldu! THY bünyesinde çalışmak isteyen adaylar personel alımı ne zaman başlayacak konusunda araştırma yapmaya koyuldu. Yapılan duyuruda ilan tarihi ve başvuru şartlarına ilişkin detaylar da belli oldu. Söz konusu alımlara lisans son sınıf öğrencileri de başvurabildi.

THY Personel Alımı Ne Zaman Başlayacak? THY 8 Bin Personel Alımı İlan Tarihi Ve Başvuru Şartları

Türk Hava Yolları, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere binlerce yeni personel alımı yapılacağını açıkladı. Türkiye genelinde geniş kapsamda iş olanağı sağlayan THY, havayolu anlamında dünya genelinde kabul gören bir markadır. Ekonomik anlamda büyük bir görev alanına sahip THY’ye alım yapılacağına ilişkin duyuruyu Yönetim Kurulu Başkanı İlker Avcı yaptı.

THY 8 Bin Personel Alımı Yapacak

THY, 2019 yılı içerisinde bünyesine 8 bin yeni personel istihdam edeceğini açıkladı. Avcı’nın yapmış olduğu alım açıklamasında, alım yapılacak personelin 1100’ünün İstanbul Havalimanı’nda istihdam edileceğini aktardı. Avcı, personel alım branşları ile ilgili verdiği detaylarda; 1150 kaptan ve 2300 kabin ekibi alınacağını kaydetti.

THY alım başvurusunda bulunacak adaylar yükseköğrenim kurumlarında son sınıf öğrenimi de görüyor olabilir. İlanlara yönelik başvurular tamamlandı ve başvurularını ileten adaylar artık genel yetenek sınavlarına tabii tutulmakta. Yapılan başvurulardan sonra ek alımlarla ilgili büyük bir beklenti söz konusu.

Adaylar gruplar şeklinde olmak suretiyle 10 Haziran-28 Haziran 2019 tarihlerinde mülakata alınacak. Aynı zamanda ikinci pilot alımları konusunda da büyük bir talep mevcut.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 15:29

YORUM EKLE