Tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu'ndan iyi haber geldi

Ünlü tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu, 11 Haziran’da kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Memorial Şişli Hastanesi’nde tedavi altına alınan Fosforoğlu bugün taburcu edildi.

Tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu'ndan iyi haber geldi

71 yaşındaki usta tiyatrocu Enis Fosforoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu Memorial Şişli Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Usta oyuncu bugün taburcu olarak hayranlarını sevindirdi.

Tedavi altına alındıktan  sonra Uz. Dr. Suavi Tüfekçioğlu tarafından yapılan anjiyo sonucunda iki kalp damarında darlık tespit edilen Fosforoğlu'na küçük bir operasyonla stent işlemi uygulandı.

Fosforoğlu'nun sağlık durumu hakkında bilgi veren Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Şener, “Enis Fosforoğlu, daha önce geçirdiği bypass ameliyatı ve stent sebebiyle tedavisi sürdürülmekteydi. Göğüs ağrısı ile kalp krizi geçirdiği anlaşılan ve kendisine yakın olan bir sağlık kuruluşunda ilk müdahalesi yapılan hastamız, daha sonra hastanemize başvurdu ve burada yapılan anjiyoda, iki kalp damarında darlık tespit edildi ve kardiyoloji uzmanı Dr Suavi Tüfekçioğlu tarafından stent işlemi uygulandı. Sonrasında durumu stabil olan hastamız evde takip edilmek üzere taburcu edildi" diye konuştu.

 

Enis Fosforoğlu taburcu edildi

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 22:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler