TOKİ 2019 hak sahibi sözleşmeleri ne zaman, nasıl imzalanacak?

TOKİ 2019 İstanbul Projesi'nde kuralar çekilip kazananlar belli olmaya başlandı. Kazanan vatandaşların Halk Bankası'nın herhangi bir şubesinden Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir.

TOKİ 2019 hak sahibi sözleşmeleri ne zaman, nasıl imzalanacak?

TOKİ Hak Sahibi Sözleşmeleri

TOKİ 2019 İstanbul Projesi için kurlar çekilmeye ve kazanan isimler belirlenmeye başlandı. Konut sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlar hak sahibi sözleşmelerinin nasıl yapılacağını merak ediyor.  Peki TOKİ 2019 Hak Sahibi Sözleşmeleri ne zaman ve nasıl imzalanacak? Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

TOKİ 2019 Hak Sahibi Sözleşmeleri Nasıl İmzalanacak?

Kura sonunda konut kazanan  vatandaşların  İdarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.Halk Bankası A.Ş’nin  herhangi bir şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir.

Sözleşmelerin imzalanma aşamasında  aşağıdaki belgeler istenmektedir ;

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan İstanbul il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini ispatlayan belge ve dokümanlar,

2. Ev halkının gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konutlar hariç)

 Bunun yanı sıra  kazanan vatandaşlar ,İdare gerekli gördüğünde istenebilecek ek belgeler ile birlikte ilan edilen tarihlerde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlamak zorundadır.

OTURMA KOŞULU DEVİR İŞLEMLERİ

 2+1 konutlarda hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar  konutlarını borçlarını tamamen  ödeyene kadar devredemeyeceklerdir.

Bunun yanı sıra , sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konutlarda ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

TOKİ İSTANBUL KURA SONUÇLARI

Başakşehir Ayazma: 2 Temmuz 2019

Başakşehir Hoşdere: 2 Temmuz 2019

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 01:37

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökçe
Gökçe - 8 ay Önce

Tokı peşinatları ne zaman yatirilacak?


Popüler Haberler