TOKİ 2019 kura çekiliş tarihleri belli oldu! TOKİ Ankara, İstanbul İzmir 50 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihleri

Heyecanla beklenen TOKİ 2019 kura çekiliş tarihleri belli oldu. 50 bin sosyal konut kura çekiliş tarihleri merak ediliyor. TOKİ Ankara, İstanbul ve İzmir'de açıklanacak olan kura ile ilgili detaylı bilgi haberimizde.

TOKİ 2019 kura çekiliş tarihleri belli oldu! TOKİ Ankara, İstanbul İzmir 50 Bin sosyal konut kura çekiliş tarihleri

TOKİ 67 ilde 140 proje hayata geçirilmişti. 50 bin yeni konutun olacağı bu projenin kura günü heyecanla bekleniyordu. Merakla araştırılan bu konu hakkında bilgilendirme yapıldı. TOKİ’nin kura günlerinin ne zaman olacağı kararlaştırıldı. 5 Ağustos 2019 tarihinde kuraların tamamen bitmesi bekleniyor. İl il yapılacak olan kuraların hangi illerde ne zaman yapılacağı merak ediliyor.

TOKİ KURASI İÇİN SAYILI GÜNLER

TOKİ, kuraları ayarlarken hak sahiplerinin evleri alabilmesi için belirli günler ayarlıyor. Bu konutlar tamamlandıktan sonra ev sahiplerine teslim, konut teslim programı adı altında hazırlanıyor. Kuralar ayarlandıktan sonra ev sahipleri kuraya göre evleri alıyor. Ev sahipleri konutlarını almak için teslim tarihini öğrendikten sonra belirlenen bankalara giderek sadece KDV ödemesi yapması gerekiyor.

KONUTLARIN TESLİM ALINMA SÜRESİ NE?

Evlerini alan ev sahipleri konutlarını tutanak ile şantiyeye giderek alabiliyor. Kura ile verilen konutun ödemeleri bankalar tarafından belirleniyor ve KDV ücreti alınıyor. Evlerin teslimi sırasında ev sahiplerinin imzalaması gereken belgeler oluyor. Bunlar Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’nin nüshasının bulunması gerekli. Ayrıca kimlik fotokopisi ve KDV bedelinin ödendiğini gösteren belgeyi vermek gerekiyor. Belgelerde sıkıntı varsa ve eksikse ayrıca Konut teslim tutanağı ve konut tespit föyünün de imzalanması gerekiyor.

TOKİ KURA TARİHLERi

67 İlde 140 projeyle çalışan TOKİ, kura tarihlerini açıkladı. 50 bin konutun yer aldığı projenin kura tarihleri il il ayarlandı. Kuralar ile ilgili ilk çalışma 6 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da başlamıştı. Daha sonra Konya, Batman, Diyarbakır, Adıyaman, Trabzon, Giresun ve Yozgat kuraların açıklandığı illerden oldu.

Pazartesi gününden itibaren kuralar tekrar çekilmeye başlandı. Tüm kuraların 5 Ağustos 2019 tarihinde biteceği söyleniyor.

TOKİ İSTANBUL ÇEKİLİŞİ

Büyük projelere imza atan TOKİ 50 bin yeni konutla 67 ilde 140 proje gerçekleştiriyor. İstanbul’da 5 projeyi yürüten TOKİ 6 bin 300 konut için toplam 318 bin 511 kişi başvurdu. İstanbul TOKİ kuraları Haziran ayının sonundan başlayarak Temmuz ayının başına kadar bütün kuraların tamamlanacağı belirtildi.

Tüm illerin kura çekiliş tarihleri için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 01:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler