TOKİ İstanbul ve Ankara kura çekilişinin ne zaman yapılacağı belli oldu

TOKİ ülke genelin birçok vatandaşımızı uygun koşullarda ev sahibi yapmaya devam ediyor. 50 bin konut projesi kapsamında kura çekilişlerinin yapıldığı TOKİ'nin İstanbul, Ankara ve İzmir kura çekiliş tarihleri belli oldu. TOKİ İstanbul ve Ankara kura çekilişleri ne zaman? TOKİ İstanbul, Ankara ve İzmir kura çekiliş tarihleri...

TOKİ İstanbul ve Ankara kura çekilişinin ne zaman yapılacağı belli oldu

Ülkemizin çeşitli şehirlerindeki vatandaşlarımızı uygun koşullarda konut sahibi yapan TOKİ, 50 bin sosyal konut inşa etmişti. Bu konutların yapımı tamamlandı. Başvuruları yapılan konutların kura sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor. En çok merak edilen iller ise İstanbul, Ankara ve İzmir olarak dikkat çekiyor. İşte İstanbul, Ankara ve İzmir kura sonuçları...

İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ

TOKİ İstanbul kura çekiliş tarihleri belli oldu. İstanbul Silivri'de Alipaşa bölgesinde yapılan 685 konutun kura çekilişi 28 haziranda, Tuzla'daki 500 konutun kura çekilişi 1 temmuzda, Başakşehir Ayazma'daki 311 konut ve Hoşderedeki 337 konut için kura çekilişi 2 temmuzda yapılacak.

ANKARA TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ

TOKİ Ankara'da toplamda 3 bin 661 konut inşa etti. Bu konutların kura çekilişi mayıs ve haziran aylarında yapılacak. İlk kura çekilişi Ankara Kuzeykent bölgesinde toplam 809 konut için yapılacak. Bu kura 6 mayısta noter huzurunda gerçekleştirilecek. Sincan Saraycık'ta 10 haziranda, Yenimahalle Yakacak'ta ise 11 haziranda kura çekilişi yapılacak.

İZMİR TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ

Kuralar İzmir Selçuk ve Ödemiş projelerinde 12 Temmuz, İzmir Aliağa projesinde 18 Temmuz, Manisa Yunusemre projesinde 19 Temmuz ve Bartın merkez projesinde 5 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

İL İL TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHLERİ BELLİ OLDU

TOKİ 50 bin sosyal konut projesi için il il kura çekiliş tarihlerini sizler için hazırladık. İşte o tarihler...

Bursa Nilüfer bölgesinde 46 bin 137 konut için 9 Ağustos, Kocaeli Gebze'deki 12 bin 660 başvurunun yapıldığı Kocaeli Gebze projesinde 8 Ağustos, 12 bin 643 kişinin başvuru yaptığı Erzurum Aziziye projesinde 30 Temmuz, 8 bin 853 başvurunun yapıldığı Karaman Merkez Kırbağ projesinde 21 Haziran, 17 bin 164 başvurunun yapıldığı  Adana  Sarıçam projesinde 19 Haziran, 7 bin 189 başvurunun yapıldığı Gaziantep Şehitkamil projesinde 17-18 Haziran tarihlerinde kuralar gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 19:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler