Trabzon’da Adreslere Eş Zamanlı Terör Operasyonu

Silahlı terör örgütü DEAŞ mensubu üyelerine yönelik geniş çaplı operasyonlarını sürdürmekte olan güvenlik güçlerimiz, Trabzon’da 3 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi;

Trabzon’da Adreslere Eş Zamanlı Terör Operasyonu
Bölücü terör örgütü DEAŞ’a yönelik bütün imkanları seferber eden güvenlik güçlerimiz, örgütün inine inmeyi başarmaya devam etmekte. Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında DEAŞ unsurlarını Suriye’nin çok büyük bir bölümünden atmayı başaran Türk Silahlı Kuvvetleri kahramanları, ülkemiz bölünmez bütünlüğünü bozmak isteyen bütün hainleri etkisiz hale getirmeye devam etmekte. Harekat başlatılmadan önce sınır ilimiz olan Kilis’e Suriye’den sürekli olarak bomba sesi gelmekteydi. Bunun yanı sıra zaman zaman terör örgütü DEAŞ unsurları, sınır ilimize haince saldırılar düzenlemekteydi.

ÖSO Askerleri Türk Bayrağı Dikti

Vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike altına almaya çalışan bu unsurlara Fırat Kalkanı Harekatı başlatılmış ve Özgür Suriye Ordusu ile birlikte bu süreçte büyük işler çıkarılmıştır. Cerablus’tan bile çıkarılmaz denilen örgütü, Suriye’de önemli bir üs olarak kullanılmakta olan El Bab’a kadar ittirilmiştir. Bununla birlikte hem vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike altına almak isteyen bu unsurları tamamen ortadan kaldırmak ve de Suriye’de yıllardır akan kanı durdurabilmek için önemli çabalar gösterilmekte. Geçtiğimiz gün gerçekleşen operasyonda El Bab kentinin batısındaki bir kente Özgür Suriye Ordusu askerleri tarafından Türk bayrağı dikilmesi de gerçekten büyük bir gurur yaşatacak nitelikte.

Operasyonlar Sınırlarımızın İçerisinde de Sürdürülmekte

Ülke sınırlarımız dışında sürdürülen operasyonların yanı sıra ülke sınırlarımız içerisinde de operasyonlar son hızıyla devam etmekte. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından alınan ihbarlar doğrultusunda, 3 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Gerçekleşen bu operasyon bugün sabah saatlerinde oldu ve toplam 10 DEAŞ şüphelisi güvenlik güçlerimizce gözaltına alındı.

Yoğun Güvenlik Önlemleri Alındı

Gözaltına alınan 10 DEAŞ şüphelisinin Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken yoğun bir şekilde güvenlik önlemi alındığı bilgisi aktarıldı. Gerçekleşen bu operasyona 100’ü aşkın polis katıldı ve bununla birlikte operasyonunu gerçekleştiği sırada da Çevik Kuvvet ekipleri olası bir duruma karşın güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkardı. Sabah saatlerinde gerçekleşen bu operasyonun Trabzon’un Ortahisar ilçesi Fatih mahallesinde, Zamvak ve Elvan Sokak’ta gerçekleştirildiği de aktarılan bilgiler arasında yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 06:54

YORUM EKLE