TSK’nın Gerçekleştirdiği Operasyonlarda 7 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi

Terör örgütü PKK’ya karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından sürdürülen operasyonlar son hızıyla devam ediyor. Bugün hainlerle sıcak temas sağlandı ve toplam 7 PKK’lı etkisiz hale getirildi;

TSK’nın Gerçekleştirdiği Operasyonlarda 7 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi
Silahlı terör örgütü PKK’ya karşı geniş çaplı hava ve kara operasyonu düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük bir başarıya imza attı. Şınak Uludere Altın Tepe sınır hattında çok sayıda teröristle temasa geçmeyi başaran ve bununla birlikte gerçekleşen bu operasyonlar 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda ve 48. Hudut Tugay Komutanlığı’nın emir komutasında gerçekleşti. Özel harekat ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda ülkemize sızmak isteyen teröristlere dün sabah erken saatlerde temas edildi.

Türk Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleşen operasyonlarla hainlerin yerleri tamamen tespit edildi ve gerçekleşen kara harekatıyla birlikte toplam 7 PKK’lı öldürülerek etkisiz hale getirildi. Ülkemize giriş yaparak saldırı düzenlemek isteyen hainler başarılı bir şekilde böylelikle etkisiz hale getirilmiş oldu. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne zarar getirebilmek isteyen bütün bu şahıslar başarılı bir şekilde engellenmekte. Vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlike altına alabilmek için mücadele veren bu hainler, her seferinde güvenlik güçlerimizin yoğun bir şekilde aldığı önlemler karşısında boyun eğmekteler.

Ülkemize Daha Fazla Zarar Veremeyecekler

Geçtiğimiz yıl meydana gelen terör saldırıları sonrasında bu durumlardan büyük bir ders çıkarıldı. Kayseri de toplam 56 kişinin şehit düşmesi ve bunun yanı sıra pek çok ilde haince saldırıların gerçekleşmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri kahramanları önlemlerini çok daha ciddi bir şekilde artırdı. Özellikle de silahlı kuvvetlerimizin içerisine sızmış olan FETÖ hainlerinin yakalanmasıyla birlikte, ülkemizde meydana gelen terör saldırılarında da çok ciddi bir azalma meydana geldi.

Artan güvenlik önlemleriyle birlikte artık hainler her seferinde güvenlik güçlerimizin önlemleriyle karşı karşıya kalmaktalar. Bu süreçte de başarılı bir şekilde etkisiz hale getirilen hainler, gerçekleştirmek istedikleri saldırıları gerçekleştirememekteler. Ülkemizin demokrasi bilincinin yerleşmesine engel olabilmek isteyen bütün hainler artık sadece başarısızlık elde etmekteler. Güvenlik güçlerimiz de bu yolda mücadele verirken, seve seve ülkemiz için gözlerini bile kırpmadan şehadet şerbetinden içmekteler. 
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 15:41

YORUM EKLE