Tunceli’de Çıkan Çatışmada 1 Askerimiz Yaralandı

Terör örgütüne karşı Tunceli’de sürdürülmekte olan geniş çaplı operasyonlar sonucunda 1 askerimizin yaralandığı ve 14 PKK’lının öldürüldüğü bilgisi aktarıldı.

Tunceli’de Çıkan Çatışmada 1 Askerimiz Yaralandı
Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Tunceli’de gerçekleşmekte olan operasyonlarda önemli neticeler alınmaya devam ediyor. Bu süreçte teröristleri hem havadan hem de karadan yoğun bir şekilde ateş altına almakta olan silahlı kuvvetlerimiz, bütün imkanlarını seferber etmeye devam ediyor. Zorlu hava şartlarında ne olursa olsun teröristleri işlevsiz hale getirebilmek için bugün sıcak bir çatışma meydana geldi.

1 Asker Yaralandı, 14 PKK’lı Öldürüldü

Tunceli’den aktarılan son dakika bilgileri arasında, silahlı örgüt PKK’yla sıcak bir çatışma meydana geldiği aktarıldı. Aktarılan bilgiler arasında 1 askerimizin çıkan çatışma sonucunda yaralandığı belirtildi. Bununla birlikte örgüt teröristlerinin 14’ünün ise öldürülerek etkisiz hale getirildiği bilgisi aktarıldı.

Saat 05.00 Sularında Harekat Düzenlendi

İnsansız hava araçlarıyla silahlı örgüt PKK militanlarını tespit eden güvenlik güçlerimiz, örgüt militanlarını hazırlıksız yakalamak için saat 05.00 sularında operasyon düzenledi. Gerçekleşen bu operasyon hakkında Tunceli’den aktarılan bir diğer bilgiler arasında ise, öldürülen bu 14 terör örgütü militanının içerisinde örgütün sözde üst düzey sorumlularının da yer aldığı belirtilmekte. Yaralı askerimiz hemen helikopterle tedavi almak için Elazığ’a getirildiği belirtilmekte.

Operasyon Sürmeye Devam Ediyor

Terör örgütüne karşı büyük bir kararlılıkla mücadelesini sürdürmekte olan askerlerimiz, alınan istihbaratlar doğrultusunda hareket etmeye devam etmekte. PKK’lı grubun bulunduğu bölge hakkında gelen istihbaratı yoğun bir şekilde değerlendirme altına alan güvenlik güçlerimiz, kış üstlenmesinde olan kalabalık grubun yerini değiştireceği yönünde bilgi aldı.

Tunceli Valiliği’nden Olaya İlişkin Açıklama Gecikmedi

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda, güzel bilgiler de aktarıldı. Yaralanan 1 askerimizin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı bilgisi içleri ferahlattı. Bununla birlikte ele geçirilen teröristlerin bütün teçhizatlarına da el koyulduğu belirtildi. Aynı zamanda ilde terör örgütü unsurlarının bulunabilmesi ve etkisiz hale getirilebilmesi adına büyük bir azim ve kararlılık gösterildiğini de aktaran Tunceli Valiliği, operasyonun sürmekte olduğunu da ekledi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 18:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler