Turistik Doğu Ekspresi Başlıyor! Ankara'dan Kars'a İlk Sefer Tarihi Açıklandı!

Dünya genelinde herkesin dikkatini çeken Doğu Ekspresi ilk seferini yapıyor. Doğu Ekspresi’nin ilk sefer günü ne zaman? Doğu Ekspresi ne zaman yola çıkıyor? İşte Turistik Doğu Ekspresi hakkında detaylar…

Turistik Doğu Ekspresi Başlıyor! Ankara'dan Kars'a İlk Sefer Tarihi Açıklandı!

Kültürel ve turistik gezi imkanı sağlayan Doğu Ekspresi Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikleri görmenizi sağlıyor. Bir süre yenilenme molası veren ekspresin yeniden raylara çıkacağı tarih açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, daha önce yaptığı açıklamada Doğu Ekspresi’nin amacına uygun hizmet etmediğini dile getirerek yeni bir trenin raylara konulacağının sinyalini vermişti. Yeni ekspres 29 Mayıs 2019 tarihinde ilk seferini yaparak turistik bir seyir yaşatacak.

Türkiye’nin çiçeği olan Doğu Ekspresi ilk hizmetini verdiği andan itibaren herkesin ilgisini ve dikkatini çekmişti. Yeni treniyle Turistik Doğu Ekspresi adını alacak olan tren hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme neticesinde alınan karar ise yeni trenin 29 Mayıs 2019 tarihinde ilk seferini Ankara’dan Kars’a yapacağı belirlendi.

Bazı yayın organlarından ulaştığımız bilgilere bakacak olursak Bakan Turhan, yeni Turistik Doğu Ekspresi’nin toplamda 120 kişilik bir kapasiteyle çalışacağını söyledi. Vagonların tamamı ise yataklı olacak.

Bu muhteşem seyir keyfinin bilet fiyatlarının ne kadar olacağı henüz kesinlik kazanmamışken Bakan Turhan Ankara ve Kars arasının toplamda 27 saat kadar süreceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:29

YORUM EKLE