Turistik Doğu Ekspresi Seferleri Başlıyor! Biletler Satışa Çıkarıldı!

Kültür ve Turizm Bakanı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın ortak çalışması ile ortaya konan Turistik Doğu Ekspresi hizmet vermeye başlıyor. Turistik Doğu Ekspresi Biletleri Satışına Başlandı! İşte Turistik Doğu Ekspresi biletleri hakkında ayrıntılar…

Turistik Doğu Ekspresi Seferleri Başlıyor! Biletler Satışa Çıkarıldı!

Turistik Doğu Ekspresi Biletleri Satışına Başlandı!

Son dönemlerde gezginlerin ilgisini çekmeyi başaran Turistik Doğu Ekspresi projesi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan’ın ortaklaşa olarak yürütmüş oldukları faaliyetler sonucunda, halkın hizmetine sunulmaya başlandı. İki bakan hat ile ilgili görüşmeleri doğrultusunda tüm hazırlıkları tamamladılar.

Turistik Doğu Ekspresi ilk seferini 29 Mayıs tarihinde gerçekleştirecek. İlk seferini Ankara-Kars istikametinde yapacak olan tren 20.00’da yola çıkacak. Trende yolculuk edebilmenin maliyeti ise tek kişi için 400, iki kişi için 500 TL.

Trenin tüm vagonları yataklı vagonlardan oluşmak ile beraber toplam olarak 120 kişi, 27 saat boyunca süren tren yolculuğu keyfini sürebilecek. Tren iki günde bir Ankara-Kars-Ankara rotasını izleyecek. Tren Ankara’dan 20.00’da, Kars’tan ise 23.00’da yola çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 01:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler