Türk Hava Yolları 5 Bin Personel Alacak! THY Personel Alım Tarihi ve Şartları

Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanı için 5 bin yeni personel alacak. Çeşitli branşlarda THY personel alım tarihi ve başvuru şartları ortaya çıktı.

Türk Hava Yolları 5 Bin Personel Alacak! THY Personel Alım Tarihi ve Şartları

Türk Hava Yoları, bünyesine rekor seviyede personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Hali hazırda 60 bin kişinin istihdamın sağlayan THY’nin 2020 yılına kadar 8 binden daha fazla kişiyi istihdam edeceği belirtiliyor. İstanbul Havalimanı’nın hizmete açılmasıyla birlikte, birtakım pozisyonlarda personel açığı bulunduğu belirtiliyor. Bu noktada THY, müşteri memnuniyetinin  en üst seviyelerde olabilmesini sağlama noktasında personel sayısını artırma kararı aldı.

THY’de doluluk oranının yüzde 70 seviyesinde olması sebebiyle, 5 bin 500 yeni personelin istihdam edilmesi gerektiği aktarılıyor. THY bünyesinde çeşitli pozisyonlarda olmak suretiyle yapılacak alımlar için personel duyurusunun Haziran ayında yayınlanması bekleniyor. Başvuruda bulunacak adaylar arasından en az ön lisans mezunları ikinci pilot alımlarına, en az lise mezunu olanlar ise kabin memuru kadrolarına başvuruda bulunabilecek.

THY Personel Alım Şartları Nelerdir?

Kabin memuru alımlarına başvuruda bulunacak adayların;

T.C. vatandaşı olması,

En az lise veya ön lisans mezunu olması,

İyi seviyede İngilizce konuşabilmesi,

Adli sicil kaydının temiz olması,

Erkek adayların askerlik hizmetini yerine getirmiş, muaf veya 1 yıl tecilli olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 13:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler