Türk Sanat Müziği Ses sanatçısı Yaşar Özel Vefat Etti

Türk Sanat Müziği ekolü haline gelen ünlü ses sanatçısı Yaşar Özel 85 yaşında vefat etti. Özel'in öğlen kılınacak cenaze namazı sonrası Ayazağa Mezarlığı'na defnedileceği belirtiliyor.

Türk Sanat Müziği Ses sanatçısı Yaşar Özel Vefat Etti

Sağlık problemleri sebebiyle uzunca bir süredir tedavi gören ünlü ses sanatçısı Yaşar Özel, 85 yaşında hayatını kaybetti. Özel’in cenazesinin Emircan Camii’nde kılınacak cenaze namazını müteakip Ayazağa Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

Yaşar Özel Kimdir?

1934 Diyarbakır doğumlu olan Yaşar Özel, ortaöğretim ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamlamıştır. 1955 yılında Ankara’ya taşınan Özel, 1959 yılında TRT Ankara Radyosu’nda işe başlamıştır. 1979 yılında İstanbul radyosuna transfer olan Özel, farklı ses dokusu ve rengiyle Türk Sanat müziğine olan yeteneğini fark etti. Kısa süre içerisinde büyük bir beğeni toplayan Özel, Türk Sanat Müziği eserlerini yeniden seslendirerek şarkıların gelecek nesillere aktarılmasını sağlamıştır.

2010 yılından bu yana Kadıköy Belediyesi Caddebostan Gönüllü Merkezi’nde sanat topluluğu yöneten Özel, İBB Kültür AŞ. Sanatçısı olarak da sayısız konser vermiştir. Hem Türkiye genelinde hem de yurtdışında büyük bir ekol olmayı başaran Özel, evli ve iki çocuk babasıydı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 01:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler