İstanbul 20°
parçalı az bulutlu
12 Ocak 2019 Cumartesi 14:23
Türkiye Belediyeler Birliği 11 işçi alımı duyurusu yayımlandı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 11 işçi alımı yapılacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, TBB bünyesinde istihdam edilmek üzere; yazılımcı, sistem uzmanı ve veri tabanı uzmanları arandığı yer aldı. 22 Ocak 2019 gününe kadar başvuruda bulunan kişilerin başvuruları değerlendirilmeye tabii tutulacak. TBB’nin yayınladığı iş ilanı duyurusunda, alımlarla ilgili bütün detaylara yer verildi.

Belediye Çalışanı Olma Koşulları Nelerdir?

Belediye çalışanı olması gerekenlerle ilgili yapılan son düzenlemeye göre, çalışanlar T.C. vatandaşı olmak zorundadır. Adaylar, belediyenin açtığı kadroya ve niteliğe sahip olmalı ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmalıdır. Adayların çalışmasına engel teşkil edecek veya bulaşıcı bir hastalığı olmaması gerekmektedir. Personelde, sonuç odaklı düşünebilen, dinamik, iletişimi kuvvetli nitelikleri de işe alımlar konusunda önem taşımaktadır.

Belediyeler, bakanlıklara göre daha çok sonuç odaklı düşünebilen ve daha enerjik çalışanlara yer vermek zorundadır. Çünkü belediyelerde hizmetler seçilmişler tarafından yürütülürken, bakanlıklar da atanmışlar vardır. Bundan dolayı da çalışma koşulları diğer meslek gruplarına göre daha zor olabilir.

Belediye İş İlanı Duyurusu

09.04.2018 tarih ve 2018/11608 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen ve 28.04.2018 tarih ve 30405 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esaslar’a göre; TBB Personel A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere aşağıda unvanı belirtilen pozisyonlara 11 adet sürekli (daimi) işçi statüsünde nitelikli personel alımı yapılacaktır.

Adaylarda Bulunması Gereken Nitelikler

1) İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4’üncü maddesinde yer alan şartları sağlamak.

2) Yurt içi ve dışı seyahat etmesinde herhangi bir engeli bulunmamak.

Grup

No

Unvan

Adaylarda Aranan Diğer Şartlar

Adet

1

Yazılımcı

a) Fakültelerin, dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, Matematik, Fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarmdan mezun olmak,

b) Java veya .Net Platformunda en az 2 (iki) yıl uygulama geliştirmiş olmak,

c) İlişkisel veri tabanları ile uygulama geliştirmiş ve iyi seviyede SQL bilgisine sahip olmak,

d) Çok katmanlı yapıda Web teknolojileri (HTML, CSS, JavaScript, Ajax, JQuery) konularında uygulama geliştirmiş olmak,

e) Spring, Spring MVC ve ORM araçları (özellikle Hibemate) konusunda deneyimli olmak,

f) XML ve Web Semce konularında tecrübe sahibi olmak,

g) Literatürü takip edebilecek seviyede İngilizce bilmek.

2

2

Y_

Sistem

Uzmanı

a) Üniversitelerin Sistem mühendisliği, Bilgisayar, Yazılım, Elektrik, Elektronik bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarmdan önlisans veya lisans düzeyinde mezun olmak.

b) Linux ve Windows sunucu işletim sistemlerinde en az 2 (iki) yıl deneyimli olmak,

c) VMware ESX, Citrix XEN, Redhat Enterprise Virtualization (RHEV) Sanallaştırma ana iş kollarının birinde deneyimli olmak,

d) Domain Name Server (DNS), Lightweight Directory Access Protocol (LDAP), File Transfer Protocol (FTP), Network Time Protocol (NTP), APACHE konularında deneyimli olmak,

2

   

e) Sistem durumunu takip etme ve gerekli müdahaleleri yapma konusunda bilgi sahibi olmak.

f) Disk ünitelerinin (storage) yönetimi konusunda deneyimli olmak,

g) Storage Area Network (SAN) konusunda deneyimli olmak.

 

3

Veri

Tabanı

Uzmanı

a) Üniversitelerin Mühendislik bölümlerinden mezun olmak,

b) Postgre ve benzeri veri tabanı sistemlerinde en az 2 (iki) yıl deneyim sahibi olmak,

c) SQL Sorgu yazma ve işlem yapma, Backup, recovery konularında deneyim sahibi olmak,

d) Tercihen Unix, Linux OS yönetiminde deneyimli olmak,

e) Tercihen Postgre veri tabanı sertifikasına sahip olmak,

f) iyi derecede İngilizce bilmek,

g) Analitik düşünme ve problem çözme kabiliyeti ve ekip çalışmasına uyumlu olmak.

1

4

Eğitim ve Destek Personeli

a) Üniversitelerin Siyasal Bilgiler veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin; İşletme, İktisat veya Maliye bölümlerinden mezun olmak,

b) Muhasebe konusunda deneyim sahibi olmak,

c) Office Uygulamalarında yeterli bilgiye sahip olmak,

d) Analitik düşünme ve problem çözme kabiliyeti ve ekip çalışmasına uyumlu olmak,

e) Erkek adaylarda askerliğini yapmış olmak*,

f) KPSS (P3) Puan türünden en az 60 puan almış olmak.

6

TOPLAM

 

 

Başvuru Bilgileri

Yukarıda bahsedilen niteliklere sahip bireyler, 22 Ocak 2019 günü saat 17.00’ye kadar başvurularını yapabilirler. Adaylar, http://www.tbb.gov.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak belgelerini taratacaklar. Form, basvurutbb.gov.tr adresine mail olarak gönderilir ve belediye insan kaynakları sizi uygun görmesi halinde iletişime geçer.

Başvuru engelini aşan kişiler, yazılı ve sözlü sınav sürecinden de başarıyla geçmek zorundadır. Tecrübe (CV) belgeleri mülakat öncesinden hazır bulundurulmalı ve SGK kayıtları belediyeye teslim edilmelidir. Belediyenin istihdam etmeyi planladığı eleman sayısının en az 5 katı kadar adaylar mülakata çağırılacaklar.

Son Güncelleme: 12.01.2019 14:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.