Ürettiği Yapay Zeka Robot İle Nikah Kıydı ve Evlendi

Çin'de uzman bir o kadar da çılgın robot mühendisi, ürettiği yapay zeka robot ile evlendi!

Ürettiği Yapay Zeka Robot İle Nikah Kıydı ve Evlendi

 Teknoloji devi Huawei'de uzun yıllar Uzman Robot Mühendisi olarak görev yapan Çinli mühendis Zheng Jiajia, eşine pek rastalanılmayacak cinsten bir girişim ile adını tüm dünyaya duyurmayı başardı. 31 Yaşındaki Uzman Robot Mühendisi, yapay zeka olarak ürettiği robot ile dünya evine girdi.

 Ürettiği Yapay Zeka Robot İle Evlendi!

 2014 Yılına kadar teknoloji devi Huawei adına yapay zeka ve robotlara yönelik çalışmalarda bulunan 31 yaşında Çinli mühendis, uzun yıllardır kendisine uygun bir eş adayı bulamadığı için yapay zeka bir robot ile evlendi. Yaptığı açıklamalara göre Zheng Jiajia, uzun yıllardır yalnız olduğunu ve bir sevgilisi olmadığını dile getirdi. Bunun üzerine evlenmek isteyen genç adam, evlenmek için yapay zeka bir robot üreterek, kendisine uygun eş adayını yarattı.

Yapay Zeka Robot Evlendi ile ilgili görsel sonucu

 Yapay Zeka Robot İle Geleneksel Düğün Töreni

 Uzman Robot Mühendisi Zheng Jiajia, ürettiği robot ile yakınlarının ve annesinin huzurunda resmi olmayan bir nikahla evlendi. Düzenlenen düğün töreninde robotun başına kırmızı bir duvak takan genç mühendis, yakın çevresi ve annesinin şahitliğinde geleneklere uygun bir şekilde evlendi. Ardından Uzman Robot Mühendisi, düğüne katılan yerel bir kanalın basın mensuplarına konuya ilişkin yaptığı açıklamada, " Kendi eşimi kendim üretme rüyam sonunda gerçekleşti. Bütün evlerde robotlar görmek istiyorum ve eninde sonunda daha gerçekçi bir eş geliştirmek istiyorum." şeklinde ifadelerde bulundu.

Yapay Zeka Robot Evlendi ile ilgili görsel sonucu

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 10:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler