Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alır? 2019 Güncel Uzman Erbaş Maaşları

Uzman erbaş olarak görev yapmak isteyenlerde aranan şartlar nelerdir, hangi nitelikler gerekir, 2019 yılında uzman erbaşlar ne kadar maaş alır gibi soruların cevapları içeriğimizin devamında yer almaktadır. Geniş bilgiler edinmek için haberimizi okuyun...

Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alır? 2019 Güncel Uzman Erbaş Maaşları

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde uzman erbaş olarak istihdam edilmek isteyenler için kamu kurum ve kuruluşları zaman zaman duyurular yayınlamakta. Jandarma Genel Komutanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın yayınladığı bildiriler, milyonlarca genç tarafından heyecanla takip edilmekte.

Uzman erbaş alımlarıyla ilgili detayların paylaşıldığı son günlerde, binlerce kişi uzman erbaşlıkla ilgili pek çok bilgiyi aramaya koyuldu. Peki uzman erbaş olmak isteyenlerde ne gibi özellikler aranıyor?

Uzman Erbaşlarda Bulunması Gereken Nitelikler

TSK’da uzman erbaş olmak isteyen bireylerin T.C. vatandaşı olması veya en az ortaokul veya denginde bir okuldan mezun olması gerekmektedir. Erbaşlar, 20 yaşından gün almış ve 27 yaşını tamamlamamış olmalıdır. Adayların askerliğini yapıp yapmamış olması aranan kural ve kaidelerden değildir. Ancak vatani görevini yani askerliğini yerine getirmekteyken askerliğe elverişli değildir raporu alanlar uzman erbaş olamazlar.

Uzman Erbaşlar Ne Kadar Maaş Alır?

Uzman erbaşların aldıkları maaşlar bulunulan bölgeye, evlenip evlenmediğine göre pek çok niteliğe göre değişkenlik göstermektedir. Ancak uzmanların aldıkları maaşlar ortalama olarak 3.5-5 bin TL arasındadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 20:16

YORUM EKLE