Valilik Açıkladı: “İstanbul'da Eğitime Kar Tatili“

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabından bir açıklama paylaştı. İstanbul'da 25 Şubat Pazartesi günü (yarın) dün başlayan kar yağışı ve hala devam etmesi sebebiyle öğrencilerin okula giderken zorluk yaşamaması için okulları tatil ettiğini bildirdi.

Valilik Açıkladı: “İstanbul'da Eğitime Kar Tatili“

 İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verildiğini açıklamasında bulundu.  Vali Yerlikaya resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul’da İlimizdeki olumsuz hava koşullarının ve kar yağışının devam etmesi nedeniyle, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitime bir (1) gün süreyle ara verdik.” dedi.

 İstanbul Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise, “Alınan meteorolojik veriler ile bölgemizde görülen kar yağışı ve olumsuz hava durumu nedeniyle 25 Şubat 2019 Pazartesi günü(yarın) ilimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmiştir.” açıklaması geldi.

 Açıklama; “Sözkonusu karar ile 03.12.2002 tarih ve 58 sayılı genelge uyarınca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, konik hastalığı bulunanlar ve hamile personel de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmaksızın belirlenen tatil süresince izinli sayılacaklardır. Vatandaşlarımız kar yağışı nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır.” diye devam etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 23:04

YORUM EKLE