Vefat Eden Eşinin Arkadaşlarına Kefil Oldu, 7 Katlı Apartmanı ve 5 Evi Elinden Alındı

Vefat eden eşinin arkadaşlarına kefil oldu, attığı imza sonrası 7 katlı apartmanı ve 5 evi elinden alındı. Şu anda pazarda el işi ürünler satarak hayatını sürdürmeye çalışıyor.

Vefat Eden Eşinin Arkadaşlarına Kefil Oldu, 7 Katlı Apartmanı ve 5 Evi Elinden Alındı

Elazığ’da yaşayan emekli hemşire Güngör Atıcı, müteahhit olan eşini 1991 yılında kaybetti. Sonrasında 3 çocuğu ile eşinden kalan miras ile yaşamını sürdürüyordu.

Bir İmza Hayatını Değiştirdi!

Müteahhit olan eşinin arkadaşları kredi çekmek için Güngör teyzeden kefil olmasını istediler. Çocuklarının itiraz etmesine aldırmayan Güngör Atıcı, bir imzadan bir şey olmaz diyerek imzayı attı. Dört adet bankadan çekilen 3 Milyon liralık krediye kefil olan Güngör hanım, krediyi alan kişilerin krediyi ödeyememelerinden dolayı mağdur konuma geldi.

Eşinden 19 daireli 1 katlı bir apartman, 5 ev ve 9 otomobili bankalara kaptıran Güngör Atıcı, ne yazık ki borçlarını hala kapatabilmiş değil. Elinde ne varsa satmak zorunda kalan 68 yaşındaki hemşire emeklisi kadının şu anda 300 Bin TL daha borcu bulunmakta.

Emekli Maaşı Tehlike Altında!

Borcundan dolayı emekli ikramiyesine de haciz gelen kadın, attığı imzadan dolayı duyduğu pişmanlığı dile getirdi. 4 bankadan ayrı ayrı kredi çektiklerini belirten Güngör Atıcı, krediler ödenemeyince icralık olduğunu ve elinde ne varsa satmak zorunda kaldığını belirtti. 7 katlı 19 daireli bir apartman, bundan ayrıca 5 ev ve oğlunun kiralama işinde kullandığı 9 otomobili satmak zorunda kaldı. Elinde hiçbir şeyin kalmadığını belirten Güngör teyze, hali hazıra 300 Bin TL daha borcunun kaldığını söyledi.

Otobüs Terminalinde Yaşıyor!

Elinde mal varlığının hepsini satmak zorunda kalan yaşlı kadın evini de satmak zorunda kalınca Elazığ Otobüs Terminalinin mescidinde yaşamaya başladı. Yetkililer tarafından fark edilen teyzeye yardım eli ulaştı ve kalması için bir oda tahsis edildi. Yaşlı kadın otobüs terminalinde el işi satarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Ayrıca emekli ikramiyesindeki icranın da kaldırılmasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 00:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler