Yağmur Bildirimi İstanbul Trafiğini Sarsıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul için akşam saatlerinden sonrasına yönelik verdiği sağanak yağış uyarısı, erken saatlerde trafikte paniğe yol açtı.

Yağmur Bildirimi İstanbul Trafiğini Sarsıyor

Yaz mevsiminin sona ermesinin ardından mevsim normallerinin üzerinde devam eden sıcak havalar ve açık gökyüzü Sonbahar'ın etkilerinin artması ile beraber yerini yağışa ve kapalı havaya bırakıyor. Bu anlamda Türkiye'nin birçok bölgesi için henüz başlayan yağışlı hava bildirimleri ile beraber vatandaşlar da artık önlemlerini meteorolojiden gelen bildirimlere göre alıyorlar. Bu anlamda yağmurun etkisinde Sonbahar döneminde sıkça kalan Marmara bölgesinde kültür ve ticaret merkezlerimizden olan ve nüfus yoğunluğu en fazla olan illerimizden İstanbul'da trafik sıkışıklığı artış göstermeye başlıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösterecek olan kısa süreli sağanak yağış bildiriminden sonra İstanbul'da akşam trafiğine kalmak istemeyenler erkenden trafik meydana gelmesine neden oldu. Genel müdürlüğün gerçekleştirdiği bildirime göre Edine, İstanbul ve Kırklareli civarında yer yer sağanak, gökgürültülü yağışın etkili olacağı beyan edildi.

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bir süredir Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde başlatılan güvenlik amaçlı çalışmalar nedeni ile her iki yönden, birer şerit kapatılarak 4 şerit aktif halde bırakıldı. Bu durum haliyle %20 oranında bir trafik yoğunluğu artışına sebep olurken, yağış ihtimallerinin açıklanması sonrasında vatandaş daha da sıkışık bir duruma geldi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da meydana gelen sağanak yağış sonrasında şehir genelinde ulaşım felç olmuş, birçok kanalizasyon hattı dolup taşarken, şehirdeki alçak bölgelerde oturan vatandaşlar ise mağdur olmuştu. 

Bugün gerçekleşecek olan yağışa karşı erkenden harekete geçen vatandaşlara ise trafikte daha rahat hareket edebilmeleri için altenatif yolları tercih etmeleri öneriliyor. Bu anlamda birçok kişiye altenatif geçiş olarak Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü tercih etmesi öneriliyor. Akşam saatlerinde yağışın artış göstermesi ile birlikte bu yollarda daha rahat bir akış olabileceği kestiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 15:40

YORUM EKLE