YGS’yi Bir Dakika İle Kaçıran Gence Ünlü Şarkıcıdan Büyük Sürpriz

12 Mart tarihinde gerçekleşen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na 1 dakika geç kaldığı için giremeyen ve bundan dolayı da büyük üzüntü duyan adaya Haluk Levent’ten büyük sürpriz;

YGS’yi Bir Dakika İle Kaçıran Gence Ünlü Şarkıcıdan Büyük Sürpriz
Milyonlarca adayın üniversite hayalini süsleyen Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na 1 dakika gibi bir süre geç kaldığı için sınava giriş yapamayan bir adayın oldukça üzüntülü görüntüleri gündeme bomba gibi oturmuştu. Sınavı kaçırma görüntüsüyle milyonlarca kişiye büyük bir üzüntü yaşatan genç adaya bomba gibi bir teklif geldi. Mehmet Kara’ya yardım sözü vererek yüzünü güldürmeyi başaran Haluk Levent, gözleri doldurdu.

Saat 10.00’da başlayan sınava 09.45’ten sonra gelen bütün adaylar sınav kapısında kalmıştı. Bu saatten sonra hiçbir aday içeriye alınmamış ve tıpkı Mehmet Kara gibi birkaç öğrenci daha bu durumdan dolayı sınava girememiştir. Kapıların saat 09.45’te kapanmasının ardından binaya 9.46’ta bile giriş yapmayan adaylar sınava girememiş ve bu durum öğrencilerin 1 yılının çöpe gitmesine sebep olmuştu. Kapıdaki görevlilere yalvaran ve gözyaşı döken adayın cümleleri de gerçekten yürekleri dağladı.

Gece İş Yerinde Çalışıyordum Ondan Geç Kaldım

‘’Abi Kurbanın olayım, evden gelsem yetişirdim işten geliyorum geç kaldım. Bir senem gitti kolay değil. Ben ne yapacağım şimdi’’ sözleriyle milyonlarca kişinin yüreklerini burkan bu durum, gerçekten adayın büyük bir üzüntü yaşamasına sebep olmuştu. Aynı zamanda gece işte çalıştığı için geç kaldığını, evden gelmesi halinde geç kalmayacağını belirten mağdur aday, kısa bir süre sonra okuldan ayrıldı. Yıllar boyunca lisede eğitim görerek üniversite hayalleri için gecesini gündüzüne katarak ders çalışan öğrencilerin bu görüntüleri izleyenlerde üzüntü yarattı. Ancak bu durum yüzünden ağlarken ki görüntüleri yansıyan Mehmet Kara’ya Haluk Levent’in yardım sözü vermesi yürekleri rahatlattı.

Dershane Masraflarını Karşılıyorum

Gideceği bölümün kursuna gideceğini ifade eden ve bununla birlikte onun bütün dershane masraflarını karşılama sözü veren ünlü şarkıcı, aynı zamanda onu bir iş adamıyla görüştüreceğini belirtti. Geç kalan adaya böylesine büyük bir yardım eli uzatan ve onun bu üzüntüsünü paylaşan ünlü sanatçı, oldukça erdemli bir davranış gösterdi. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 13:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler