Yılbaşında bankalar ve resmi kurumlar açık olacak mı? 1 Ocak resmi tatil mi?

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte tatil hazırlığı yapan kişiler 1 Ocak’ın tatil olup olmayacağını araştırmaya başladı. Peki, Yılbaşında bankalar ve resmi kurumlar açık olacak mı? 1 Ocak resmi tatil mi? Bu soruların ayrıntılı cevapları haberimizde…

Yılbaşında bankalar ve resmi kurumlar açık olacak mı?  1 Ocak resmi tatil mi?

Yılbaşına sayılı günler kaldı. Yılbaşına sevdikleriyle birlikte girmeyi planlayan insanlar 1 Ocak resmi tatil mi diye araştırmaya başladı. İşte, 1 Ocak 2020 Çarşamba günü ile ilgili ayrıntılar...

Bankalar yılbaşında açık mı?

Resmi tatil olup olmayacağına dair henüz kesin bir bilgi gelmedi. Fakat geçmiş senelerde ki uygulamalara göre 1 Ocak Çarşamba günü kamu ve özel bankalar kapalı olacaktır. Bankalar yılbaşında kapalı olacak ancak 31 Aralık 2019 günü mesai bitimine kadar müşterilerine hizmet sunmaya devam edecektir.

Hastaneler yılbaşında açık mı?

Özel ve devlet hastaneleri, yılbaşı günü acil servislerini açık bulunduracak. Ancak acil durumların dışında hastane personelleri yılbaşı gününü izinli geçireceklerdir.

PTT ve kargolar yılbaşında açık mı?

PTT ve kargolarla ilgili resmi bir kurumdan açıklama gelmemesine rağmen yeni yılın ilk gününde resmi tatil bekleniyor. Bu kapsamda resmi kurumlar arasında yer alan Posta ve Telgraf Teşkilatı da yılbaşında tatil yaparak bir günlüğüne ara verecek. Bunun dışında özel kargo firmalarının de kural olarak yılbaşında tatil yapması bekleniyor. Ancak bazı kargo firmalarının şirket politikaları gereği yılbaşında kısmi hizmet verebilme ihtimali var.

Eczaneler yılbaşında açık mı?

Eczacılık odaları her sene yılbaşında, oda üyelerinin yılbaşı yapacağı duyurusunu yapıyor. Bu sene henüz bir açıklama gelmemesine rağmen büyük ihtimalle yılbaşında eczaneler kapalı olacaktır. Ancak nöbetçi eczaneler işlerine devam edecektir.

Alışveriş merkezleri yılbaşında açık mı?

Özel ve resmi kurumların tatil olmasını avantaja çevirmek isteyen Alışveriş Merkezleri, yılbaşları için özel etkinlikler düzenleyerek kapasiteyi artırmaya ve hizmet vermeye devam ediyor. Bu nedenle yılbaşında alışveriş merkezleri açık olacaktır.

Yılbaşında okullar tatil mi?

Resmi kurum niteliğinde olan okullar, kanun gereği yılbaşında tatil olacaktır. Özel veya resmi fark etmeksizin yılbaşında tüm okullar kapalı olacak. Yılbaşında eğitim ve öğretime bir gün ara verilecek. Ayrıca okullar yapacakları faaliyetlere göre 31 Aralık gününü yarım gün olarak belirleyebilirler.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 10:36

YORUM EKLE