Yol Vermeyen Sürücülere Yaptırım Kararı

Eskişehir’de yapılan trafik uygulamasında yayalara yol vermeyen sürücülere ceza yağdı. Yol vermeyen sürücülere 488 Türk Lirası ceza uygulandı.

Yol Vermeyen Sürücülere Yaptırım Kararı

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Eskişehir İsmet İnönü Caddesi’nde uygulama yaptı. Araç sürücülerine yapılan uygulamalarda sürücülere yayalara yol verme konusunda bilgilendirme yapıldı. Karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalara da 488 Türk Lirası cezai işlem uygulandı. Araç içerisindeki sürücülerin aracın hızını azaltması ve yol vermesi gerektiğinin altı çizildi.

Emniyet Amiri bölgede, son kanun değişikliğiyle ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Artık kavşak başlangıçlarında yayalara yol vermeyle ilgili daha fazla bilgilendirme yapılacağından bahsedildi.

En Yüksek Cezalar Norveç’te Kesiliyor

Avrupa genelinde uygulanan trafik cezalarıyla ilgili araştırma yapıldı. Yapılan araştırmalarda; yanlış park etme, hız sınırı ve alkollü araç kullanımıyla ilgili en çok cezanın Norveç’te yaşandığı ortaya çıktı. Norveç’te alkol sınırını aşan sürücüler için 600 Euro’dan başlayan para cezası uygulanmakta. Sürücülerin promil seviyesine bağlı olarak ceza uygulanmakta ve yüksek seviyedeki promilde alkol alması halinde hapis cezaları da uygulanabilmektedir.

En fazla ceza uygulaması yapılan ülkeler arasında ikinci sırada ise İsveç yer alıyor. İsveç’te alkol sınırını aşan sürücülere de aylık kazancının yüzde 40’ı oranında uygulaması yapılıyor. Hız sınırını aşan sürücülere ise en az 270 Euro para cezası uygulanmakta.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 17:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler