YSK ‘Nerede oy kullanacağım?” Uygulaması İle Seçmen Kaydınızı Sorgulayın!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ''Nereye oy kullanacağım?'' uygulaması ile seçmen kaydınızı sorgulayın. 23 Haziran günü gerçekleşecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için hangi adreste oy kullanılacağını adresten sorgulamak mümkün.

YSK  ‘Nerede oy kullanacağım?” Uygulaması İle Seçmen Kaydınızı Sorgulayın!

Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart Mahalli İdareler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesine karar vermişti. 31 Mart seçimleri verilerine göre belediye başkanı seçilen Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası düşürülmüş ve yeni İstanbul seçimi için 23 Haziran tarihi verilmişti.

Seçmenler bu süreçte oylarını nerede kullanacaklarını merakla araştırmaya başladı. 23 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul’da sandıklara gidecek seçmenler hangi adreslerde oy kullanabileceklerini YSK’nın sayfasından sorgulayabilmektedir.

Seçmen Sorgulama Ekranı

İstanbul seçimlerinde oy kullanacak milyonlarca İstanbullu https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici adresinden T.C. kimlik numarasını girip ‘’Sorgula’’ sekmesine tıklayarak yenilenecek seçimlerde nerede oy kullanabileceğini öğrenebilecek. YSK, 21 Nisan 2019 gününden bu yana sorgulama işleminin 1 milyondan daha fazla kişi tarafından kullanıldığını duyurdu. İlerleyen günlerde de sandıklara gidecek seçmenler yine bu adres üzerinden sorgulama yapabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 01:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler