Yükselen burç nedir, nasıl hesaplanır? Yükselen burcun kişinin karakteri ve yetenekleri üzerinde etkileri

Yükselen burcun kişinin karakteri ve yetenekleri üzerinde büyük etkileri vardır. Yükselen burç nedir, nasıl hesaplanır, yükselen burç kişinin doğum tarihi ve doğum saatine göre hesaplanmaktadır.

Yükselen burç nedir, nasıl hesaplanır? Yükselen burcun kişinin karakteri ve yetenekleri üzerinde etkileri

Yükselen burçlar kişinin doğumu esnasında ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Ayrıca doğum sırasında yükselen takım yıldızına verilen addır. Yükselen burçlar da en az asıl burçlar kadar önem arz etmektedir. Yükselen burcu belirlemek için doğum saatinin iyi bilinmesi gerekir. Yükselen burçlar iki saatte bir değişmektedir.

Yükselen burçlar güneşin doğduğu derecedir. Güneş burcu karakter özelliklerini belirlerken yükselen burç ise fiziksel özellikleri belirlemektedir. Ay burcu ise duygu durumunu, bilinçaltı ve aşk hayatını belirlemektedir.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Türkiye’de yükselen burç hesaplanırken yaz saati uygulaması esas alınmaktadır. Yükselen burç hesaplarken üç madenin kesin olarak bilinmesi gerekir. Doğum yeri, tarihi ve saati yükselen burç belirlerken hesaba katılmaktadır. İntenet üzerinden pek çok uygulama yükselen burç bilgilerini göstermektedir.

Yükselen Burçların Özellikleri

Yükselen burcu kişinin karakteri ve kabiliyetleriyle alakalıdır. Bu özellikler diğer insanlardan farklı olan şeylerin açığa çıkmasını sağlar. Yükselen burç insanları tamamlayan kısımdır. Yükselen burcun özellikleri aşk, cinsellik, tutku konularındaki eğilim ve potansiyeldir. İnsanlara büyük etkisi olan yükselen burçlar, kişinin karakter özelliklerini, fark edilebilen ve rengini ortaya koymaktadır.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 10:44

YORUM EKLE

Popüler Haberler