Yurt dışından yapılan alışveriş için 5 ürün sınırı geldi!

Yurtdışından yapılan alışverişe aylık sınır getirildi. Karar 14 Temmuz’da yürürlüğe girecek . Yani bu karara göre yurt dışından bir ay içerisinde en fazla beş ürün sipariş edilebilecek. Şirketler de aylık 5 adet numune siparişi verebilecek.

Yurt dışından yapılan alışveriş için 5 ürün sınırı geldi!

Yurtdışından Yapılan Alışverişe Aylık Sınır Getirildi

Son günlerde yurtdışından yapılan alışverişe aylık sınır getirildi. 2009’dan itibaren muafiyet konusunda kademeli olarak bir düşüş yoluna gidildi. 2018 senesinde alınan kara göre vergi muafiyeti 22 Euro seviyesine düşürüldü.

Mayıs ayında ise vergi muafiyeti kaldırıldı. Fiyat fark etmeksizin yurtdışından sipariş edilen ürünlerin hepsinden vergi alınırken bu sefer de kişi başı aylık sipariş limiti getirildi.

Yurtdışından Alışverişe Aylık Sınır : Sadece 5 Ürün Alınabilecek

14 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan karara göre aylık yurtdışından ürün sipariş etme limiti 5 olarak sınırlandırıldı . Yani buna göre  yurt dışından bir ay içerisinde en fazla beş ürün sipariş etmenize izin verilecek.

Bu karardan şirketler de  payını aldı. Şirketler aylık 5 adet numune siparişi verebilecek. Bu ; hızlı kargo firmaların yaptıkları kişisel eşya, önemli değeri olmayan eşya, numunelik eşya ile kitap ve basılı yayın gibi ürünleri kapsamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:01

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEKSELİNA
MEKSELİNA - 7 ay Önce

TAPLET