Zimmet Sorgulama Ne Demek? Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kamu kuruluşları internet siteleri aracılığıyla birçok işlemi yapmaya olanak tanıyor. Bu işlemlerden biri olan 2019 yılı Zimmet Durumu Sorgulama Ekranı kullanımı.

Zimmet Sorgulama Ne Demek? Zimmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

İntenet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok devlet kuruluşu da vatandaşların merkezlere gitmesine gerek kalmadan işlemlerini intenet üzerinden halledebilme imkanı tanıyor. Herhangi bir devlet kurumuna ait işleminizi, kuruma ait web sitesi üzerinden ya da e-devlet portalı üzerinden halledebilmek mümkün hale geldi.

Sağlık Bakanlığı’nın bir uygulaması olan ‘zimmet sorgulama’ işlemi de bakanlığa ait web sitesi üzerinden sorgulanabiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği ‘Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi’ ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan doktor, sağlık görevlisi ya da diğer tüm çalışanlar, görev yeri ve zimmet sorgulama işlemlerini yapabilirler. Bakanlığa ait web sitesi olan https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/adresine giriş yaparak, açılan sayfa üzerinde, işlem yapacağınız kimlik türünü (T.C Nüfus Cüzdanı, yeni kimlik kartları ya da yabancı uyruklular) seçerek istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra güvenlik adımını tamamlamasınız. İşlemlerin ardından aradığınız bilgiler ekranda gösterilecektir. 

Sağlık Bakanlığı Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi (ÇKYS) Üzerinden Gerçekleştirilebilen İşlemler

  • Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan çalışanların durum sorgulaması,
  • Zimmet durumu sorgulama,
  • Doktor olarak görev yapan ya da sağlık personeli olanların görev yeri durumu görünteleme.

Yapılan atamaların ‘zimmete düşme’ şeklinde gösterildiği sitede, arama sonucu çıkmıyorsa henüz atama işlemlerinin tamamlanmamış olması nedeniyle olabilir. Bu işlem birkaç gün süreceğinden daha sonra tekrar denemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 02:34

YORUM EKLE