Zonguldak'daki Patlamanın Ardından Yıkıcı Haberler Geldi

Zonguldak’ta maden ocağında meydana gelen patlama sonucunda 2 işçi yaralı olarak kurtulmuş, 3 işçi ise mahsur kalmıştı. Mahsur kalan 3 işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Zonguldak'daki Patlamanın Ardından Yıkıcı Haberler Geldi

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı patlama meydana geldi. Patlama sonucunda çok sayıda ambulans ve güvenlik ekibi olay yerine geldi. Patlama sonrası olay yerine işçi yakınlarının geldiği ve yetkili isimlerden bilgi almaya çalıştıkları görüldü. Patlamada yaralanan 2 işçi, mesai arkadaşları tarafından kurtarıldı. Ocakta mahsur kalan 3 işçi için ise belirsizlik söz konusuydu.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, maden ocağında üzücü bir hadisenin cereyan ettiğini duyurmuştu. Maden kazalarının halen yaşanmakta olduğunu vurgulayan Bektaş, detaylara henüz erişim sağlanamadığını dile getirmişti. İşçilerin göründüğünü ancak yaşamlarından ümit olmadığının altını çizen Bektaş, önceliğin mahsur kalan 3 işçinin kurtarılması olduğunu kaydetmişti. Ancak yürütülen çalışmaların sonucunda patlamada dışarı çıkamayan 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Yaralıların Hayati Tehlikesi Sürüyor

Patlama sonucunda yaralanan 2 işçi, Zonguldak’taki bölge hastaneye kaldırıldı. Ancak işçilerin vücutlarında yanıklar oluştuğu ve hayati tehlikelerinin halen sürdüğü belirtildi. Aynı maden ocağında çalışmakta olan 5 işçinin ise patlama sebebiyle meydana gelen gazdan etkilendiği belirtiliyor. Gaz zehirlenmesi şüphesiyle 5 işçi de aynı hastanede müşahede altında tutuluyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 07:28

YORUM EKLE